×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 884.
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 05 październik 2015 00:00

5 aplikacji do nauki niemieckiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aplikacje mobilne to świetny pomysł, by uczyć się języka niemieckiego. Na rynku jest ich tak wiele – jak zdecydować się na jedną?


Do najpopularniejszych należą: Duolingo, Memrise, Rosetta Stone, czy FluentU.

 

Duolingo to rozbudowana platforma learningowa dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Można pobrać kilka bezpłatnych lekcji i dopiero potem zdecydować. Użytkownicy mogą ze sobą konkurować i współzawodniczyć śledząc swoje postępy, poznając się, rozmawiając czy tworząc własne propozycje ćwiczeń językowych.


Memrise to z kolei aplikacja oparta na systemie zdobywania kompetencji od ogólnych umiejętności po bardzo szczegółowe obszary wiedzy zakrawających o specjalistyczne, naukowe słownictwo, które jest utrwalane sukcesywnie poprzez liczne powtórki. Co więcej, to nie tylko aplikacja, ale również społeczność skupiająca uczniów z całego świata.


Kolejna aplikacja to Anki – idealne narzędzie do nauki i powtórki słownictwa w wolnym czasie. Jest to ciekawy sposób prezentowania mnóstwa słówek podzielonych na sekcje tematyczne. Aplikacja bazuje na flashcards oraz mnemotechnikach odpowiadających za zapamiętywanie poprzez skojarzenie. Jedną z możliwości Anki jest również możliwość stworzenia własnej listy słówek do powtórki.


Meetup stanowi platformę edukacyjną, do której dołączają osoby chcące wspólnie uczyć się niemieckiego. Dzięki temu można znaleźć inne chętne osoby do ćwiczeń z gramatyki, słownictwa czy konwersacji w języku niemieckim zupełnie za darmo. Ponadto, z tej aplikacji korzysta dużo Niemców, którym Meetup służy za portal społecznościowy – dzięki temu można zyskać kontakt z językiem potocznym.


Jeszcze inną polecaną aplikacją jest FluentU. Posiada oryginalny charakter nauki poprzez urywki rozmaitych filmów i programów telewizyjnych, reklam, teledysków czy wywiadów. Wyierając odpowiedni poziom zaawansowania, można uczyć się na podstawie rzeczywistych produkcji video, nie tylko stricte edukacyjnych.

Zaloguj się, by skomentować