logo portal msp zlote fb500px

Jedyne takie miejsce dla MŚP w polskim internecie!

StartupNEWS

wtorek, 31 lipiec 2018 05:29

COUNTME - bądź mistrzem schopingu!

Aplikacja – Countme  - policz ile wydajesz?
To niby takie proste. Jest kalkulator, aplikacje pomagające zarządzać wydatkami, ale takiej aplikacji nie ma?
Za jej pośrednictwem możesz także połączyć się ze znajomymi. To aplikacja społecznościowa o zasięgu globalnym.
Pomysłodawcą projektu jest Mateusz Oleksiuk. Na pomysł wpadł cztery lata temu, zainwestował w niego już niemałą kwotę pieniędzy i walczy dalej. Prosi o wsparcie na portalu www.polakpotrafi.pl
Na pomysł wpadł obserwując znajomych, którzy nieustannie narzekali, że nie mogą zapanować nad wydatkami typu odzież, kosmetyki itp. Dodatkowo nigdy nie mieli jak przenalizować czy zakup jest trafiony, czy cena odpowiada jakości, czy w mi jest to potrzebne itp.
Ta aplikacja ma odpowiadać na te pytania, doradzać w zakupach i pomagać kupować SMART?
Aplikacja już istnieje, powstała w 2016 roku, a w styczniu 2018 została wprowadzona do Google Play i App Store. Aplikacja będzie płatna, ale darmowa dla pierwszego 1 miliona użytkowników.
Aplikacja pozwala użytkownikom:
-> Kolekcjonować zakupy
-> Publikować je
-> Dzielić się z innymi
-> Tworzyć wirtualny portfel zakupowy
-> Zdobywać punkty
-> Piąć się w rankingach top 10

Co jest fajne, aplikacja współpracuje ze sklepami i galeriami handlowymi i to włąśnie z nich wybieramy produkty. Stawiamy na lokalność. Lubimy to!
Profil możemy mieć prywatny (dla określonej grupy odbiorców) lub publiczny (każdy widzi nasze zakupy)
Baza danych zawiera obecnie – 2800 marek 3400 sklepów, 835 centrów handlowych!
Działa w 40 miastach w Polsce!
Jeśli chcecie wesprzeć projekt zaglądnijcie na https://polakpotrafi.pl/projekt/aplikacja-countme
Finansując projekt w wybranym pakiecie czekają Was różne korzyści!

środa, 27 wrzesień 2017 09:33

SEBASTIAN KULCZYK BĘDZIE POMAGAŁ STARTUPOM

Program Incredibles został stworzony wspólnie ze Startup Poland i Campus Warsaw w celu wsparcie obiecujących projektów, mających szansę na globalny sukces. Do tegorocznej pilotażowej edycji zgłosiło się ponad 400 spółek. W piątek odbył się finał, podczas którego spośród 10 firm wybrano 5 tych najlepszych.
Zwycięzcy mogą liczyć nie tylko na pieniądze, ale również na wsparcie mentorskie, szkolenia czy networking. IBM przygotował udział w platformie IBM Global Entrepreneur Program, która umożliwia korzystanie w chmurze z narzędzi firmy.


Archdesk
Archdesk to platforma zapewniają komunikacją między biurem a placem budowy, stworzona dla wszystkich pracowników danej firmy, od robotników do pracowników działu sprzedaży czy HR.
HotailorsTo platforma turystyczna skierowana do agentów turystycznych, mająca za zadanie ułatwić im konkurowanie z platformami typu Trivago. Idea polega na tym, że agent zbiera oferty wybrane dla konkretnej osoby, a następnie sam jeszcze dokonuje selekcji.


Radionet
Pierwotnie pierwsze radio internetowe, stworzone w 1998 roku. Obecnie firma, która przygotowała Adsonos – system do umieszczania reklam w rozgłośniach radiowych korzystających z internetowego strumieniowania. 


Tidio
To komunikator stworzony dla małych i średnich przedsiębiorstw do rozmów z klientami, w celu np. odwołania spotkania czy dokonania zmian w fakturze. Wszystkie czynności odbywają się za pośrednictwem specjalnie stworzonych do tego celu botów, które współpracują z  Livechatem, Messengerem czy pocztą.

 

UserEngage
To platforma służąca do automatyzacji marketingu.Jej zadaniem jest śledzenie wszystkich użytkowników odwiedzających daną stronę. Sprawdza aktywność na stronie, pochodzenie, język przeglądarki. Pozwala na własnoręczne ustalenie działania systemu na konkretnej stronie: jakie cechy ma brać pod uwagę, jak ma reagować na obecność konkretnych osób.

Powyżej wybrane startupy czeka kilka tygodni prac. Spotkania mentoringowe i warsztaty odbywać będą się w Campus Warsaw przy ulicy Ząbkowskiej na warszawskiej Pradze.
W ciągu 2-3 lat Sebastian Kulczyk planuje zainwestować 60 mln dol. w przedsięwzięcia z obszaru nowych technologii. Projekt został opracowany we współpracy z Fundacją Startup Poland, w celu zapewnienia przejrzystych i spójnych standardów na rynku inwestycyjnym.

wtorek, 19 wrzesień 2017 09:19

JUŻ JEST - PORTAL INTERNETOWY DLA STARTUP-ÓW

Innowacyjny portal internetowy dla firm z sektora MŚP został uruchomiony przez Polski Fundusz Rozwoju. Dzięki niemu młodzi ludzie będą mogli znaleźć informacje dotyczące potencjalnych inwestorów lub źródeł finansowania.

Strona internetowa pod nazwą www.startup.pfr.pl skierowana jest do młodych ludzi, innowacyjnych firm oraz wysokotechnologicznych przedsiębiorstw z sektora MŚP, którzy poszukują kapitału.

Na portalu będzie można znaleźć dostępne instrumenty dla projektów na każdym etapie rozwoju - od fazy pomysłu aż po ekspansję zagraniczną.

Ze względu na wciąż zwiększające się zapotrzebowanie wsparcia rozwoju innowacji finansowych, edukacyjnych i doradczych, pojawiła się potrzeba uporządkowania i spersonalizowania tego typu danych, czego efektem było stworzenie portalu.

Polska służba zdrowia może zaoszczędzić 50 mln zł dzięki polskim naukowcom z firmy Science BioTech. Opracowali oni bowiem tańszą i bardziej bezpieczną płytkę chirurgiczną, dzięki której będzie można dokładniej łączyć złamane kości. Firma wygrała konkurs CVC Young Innovator Awards.

Produkowane przez firmę płytki modułowe będą mogły znaleźć  zastosowanie w miejscach trudno dostępnych, dzięki temu u pacjentów ze skomplikowanymi złamaniami będzie można do minimum zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań. Dla służby zdrowia taka zmiana mogłaby przynieść milionowe oszczędności.

W chwili obecnej start-up rozwija zespół składający się z 5 osób. Są to osoby związane z medycyną, łączące stomatologię, protetykę, fabrykację przyrostową oraz jest też projektant graficzny specjalizujący się w wydrukach 3D.

Lekarze dzięki naukowcom z Science BioTech, którzy stworzyli gniazda mocujące, będą mogli łączyć płytki między sobą w dowolnej konfiguracji, co oznacza, że dla każdego pacjenta i dla każdego złamania można stworzyć inny zestaw łączeń. Tworzenie odpowiedniej płytki będzie możliwe już przy stole operacyjnym.

Naukowcy są zdania, że ich rozwiązanie może spowodować oszczędności przynajmniej w kwocie 50 mln zł. O tyle mniej zapłaciłyby szpitale za zamówione płytki chirurgiczne.

Zgodnie z założeniami produkt trafi do szpitali w ciągu najbliższych dwóch lat. W tej chwili naukowcy produkują płytki w Belgii.

Firma - oprócz głównej nagrody i 60 tys. zł - otrzymała również specjalne wyróżnienie od redakcji money.pl. Pieniądze z wygranej w CVC Young Innovator Award firma przeznaczy na dalsze badania.

źródło: money.pl

8 czerwca 2017 roku  przedsiębiorcy z sektora MSP będą mogli starać się o granty na opracowanie nowego wyrobu lub projektu wzorniczego. Koniec programu przewidziany jest na luty 2018 roku. Do podziału między wnioskodawców jest 65 mln zł.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) uruchomiła nabór dotacyjny dla przedsiębiorców z poddziałania 2.3.2 programu Inteligentny Rozwój („Bony na innowacje”).

Drobni gracze będą mogli wykorzystać bony na zakup usługi polegającej na opracowaniu nowego wyrobu, projektu wzorniczego lub technologii. Jej wykonawcą mogą być m.in. jednostki naukowe.

Kluczem do sukcesu jest zaawansowana wiedza technologiczna oraz specjalistyczna aparatura badawcza, którymi dysponuje świat nauki. To głównie te zasoby wykorzystywane w procesie projektowania nowych produktów i usług. Firmy z sektora MSP zwykle ich nie mają, dlatego idealnym dla nich rozwiązaniem jest współpraca z jednostką naukową. Dzięki programowi przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z usług nie tylko jednostek naukowych, ale również mniejszych podmiotów, które prowadzą prace B+R i być może specjalizują się w wąskiej dziedzinie, w jakiej działa jego firma. 

Do tej pory wymogiem konkursu była innowacyjność projektu co najmniej na poziomie kraju. Mikro- i małe firmy działające tylko w skali regionu miały z tym duży problem. W tym roku  Komitet Monitorujący wyłączył z kryteriów punktowych wymóg dotyczący poziomu innowacyjności rezultatu projektu oraz tego, że wnioskodawca musi mieć zdolność do sfinansowania przedsięwzięcia. Ponadto zwiększył poziom wsparcia do 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu.

szczegóły dotyczące projektu znajdują się pod adresem:
http://poir.parp.gov.pl/nabor-2017/ogloszenie-o-konkursie-do-poddzialania-2-3-2-poir-w-2017-r

Katalizator Rozwoju Firmy to wsparcie  mentoringowe, szkoleniowe i doradcze dla początkujących przedsiębiorców, którzy chcąc otworzyć własną firmę, a dla najlepszych korzystających ze wsparcia Youth Business Poland w 2017 r. przewidziana jest nagroda w wysokości 60 tys. zł, którą będzie można przeznaczyć na rozwój firmy. Cały projekt będzie realizowany przez Youth Business Poland we współpracy z firmą Accenture i Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Projekt rozpoczyna się na początku maja 2017 roku, a zgłoszenia przyjmowane będą do 20 kwietnia 2017 r. Do projektu zakwalifikowanych zostanie 16 zmotywowanych osób chcących otworzyć własny biznes. Każdy uczestnik projektu otrzyma 6 miesięczne kompleksowe wsparcie w rozwoju firmy.

Katalizator Rozwoju Firmy to projekt, w ramach którego uczestnicy będą mogli skorzystać z 6-miesięcznego wsparcia Mentorów YBP, warsztatów biznesowych i indywidualnego doradztwa z zakresu prawa, księgowości oraz finansów. Projekt poprzez proces szkoleniowy będzie mógł stworzyć grupę ludzi, którzy zaczną się wspierać i motywować do dalszej pracy. Wsparcie Mentora jako doświadczonego Przedsiębiorcy, Menadżera wyższego szczebla, będzie obejmowało okres 6 miesięcy, i będzie polegało na regularnych spotkaniach wspierających Mentee w rozwoju firmy.

Do projektu mogą zgłosić się osoby, które są na początku swojej drogi z przedsiębiorczością, mają gotową koncepcję produktu/usługi lub już testują go na rynku.

Projekt zakłada ogranicznik wiekowy tj. 18-35 lat, tłumacząc to tym, że w tym przedziale wiekowym bezrobocie i emigracja zarobkowa jest najwyższa. Firma nie musi być zarejestrowana, można to zrobić podczas udziału w projekcie, natomiast nie powinna być zarejestrowana dłużej niż 3 lata. Dodatkowo jeśli firma działa odpowiedzialnie, jest ekologiczna lub rozwiązuje problemy społeczne, to może otrzymać dodatkowe punkty przy rekrutacji.

Celem projektu jest pomoc w rozwoju własnej firmy dla 16 osób i stworzenie przez nich nowych miejsc pracy. Rekrutacja do projektu trwa do 20 kwietnia 2017.


Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://ybp.org.pl/krfvi/. Inicjatywa realizowany jest dzięki wsparciu partnera strategicznego firmy Accenture i Banku Gospodarstwa Krajowego. Youth Business Poland jest częścią Youth Business International, sieci programów działających pod auspicjami Fundacji Księcia Karola, która wspiera przedsiębiorczość w 46 krajach świata. Youth Business Poland organizowany jest w Polsce przez Fundację Inkubator Technologiczny.

czwartek, 30 marzec 2017 14:13

AIRHELP W POLSCE

Gdański AirHelp to jeden z międzynarodowych startupów powstały w 2013 roku w USA, rozwijający się w oparciu o innowacje technologiczne, którego część z mechanizmów i rozwiązań wypracowywanych jest w Polsce. Firma zatrudnia 450 osób, a w tym roku planuje zwiększyć zatrudnienie do 600. Głównym celem spółki AirHelp jest pomoc pasażerom w uzyskaniu rekompensaty w przypadku opóźnienia, odwołania lotu lub odmowy wejścia na pokład. W marcu 2017 roku spółka uruchomiła pierwszego na świecie robota-prawnika, działającego na zasadzie sztucznej inteligencji.

Firma od momentu powstania pomogła już ponad 2 mln pasażerom na całym świecie i otworzyła swoje przedstawicielstwa w 20 krajach. Nowo stworzony robot-prawnik o imieniu Herman, został zaprojektowany w celu usprawnienia procesu ubiegania się u przewoźnika o rekompensaty za utrudnienia w lotach. Po złożeniu wniosku Herman w ciągu sekundy analizuje najważniejsze dane podpowiadając najszybszą i najkorzystniejszą dla klienta drogę prawną

Zespół prawników i inżynierów AirHelp przetestował robota-prawnika na 35 000 postępowaniach sądowych w prawie 30 krajach i 30 różnych jurysdykcjach. Dzięki temu Herman bezbłędnie podpowie na przykład gdzie ubiegać się o odszkodowanie Polakowi, który leciał z Paryża do Berlina, korzystając z usług węgierskiego przewoźnika.

AirHelp został umieszczony przez internetowy  magazyn podróżniczy Skift na liście „Top Travel Startups to Watch in 2017”.

Strona 1 z 3

Zapisz się do newslettera

Zapisz się i bądź na bieżąco. Atrakcyjne oferty usług i produktów. Lokalne wydarzenia, eventy, newsy!
*Podając swój email wyrażasz zgodę na przetwarzanie udostępnionego adresu na cele wysyłki wiadomości informacyjnych o promocjach, ofertach oraz aktualności na www.portalu-msp.pl

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
Wywiad z Michałem Brzechwą z firmy Brzechwa Sp. z o.o Sp.k.

Wywiad z Michałem Brzechwą z firmy Brzec…

Zapraszamy na wywiad z Michałem Brzechwą - właścicielem marki BRZECHWA - www.brzechwa.com.pl Wywiad znajdziecie tutaj. Brzechwa Sp...

Zmotywowani mieszkańcy kandydują do Rady - Chcą zmian!

Zmotywowani mieszkańcy kandydują do Rady…

  Mieszkańcy chcą zmian i głośno o tym mówią. W tych wyborach samorządowych do Rady Gminy...

Galerie handlowe są zagrożone

Galerie handlowe są zagrożone

Galerie handlowe są zagrożone Firma Proxi.cloud stworzyła raport, uwzględniający zachowanie niemal 766 tys. konsumentów. Co istotne—dane...

Najnowsze oferty

Grafik do współpracy

Grafik do współpracy

W związku z rozwojem poszukujemy do współpracy ZDALNEJ grafika z ciekawym portfolio.Jesteśmy małą agencją reklamową działającą w Wielkopolsce. Prosimy o przesyłanie...

Sylwetki

  • 1
  • 2
  • 3
Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło jest mamą dwójki dzieci, która perfekcyjnie łączy pracę z życiem prywatnym.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Od dziecka jest związana ze sceną. W dzieciństwie bardziej interesowała ją muzyka, obecnie występuje jako bizneswoman, dziennikarka oraz trener biznesu...

Magda Stawska - zawód to jej pasja

Magda Stawska - zawód to jej pasja

  Magda Stawska, czyli kobieta z misją, jaką jest osiągać i realizować swój potencjał. Praktyk i teoretyk zarządzania, doświadczona menedżerka z...

Rolnicze newsy

  • 1
  • 2
  • 3
NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie d…

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że od 15.10.2018 do 13.11.2018 można składać wniosek na...

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy nie mogą sprzedawać plonów!

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy n…

Zakaz handlu w niedzielę objął także rolników. Swoich zbiorów w ten dzień nie mogą sprzedawać...

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na bardziej ekologiczną żywność

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na…

Reforma rolnictwa ekologicznego w UE spowodowała ujednolicenie przepisów, z których niektóre wprowadzono ponad 20 lat...