Jedyne takie miejsce dla MŚP w polskim internecie!

Wyszukaj

Branża

Co nowego w MŚP?

piątek, 24 wrzesień 2021 06:46

Wsparcie dla rolników bez wychodzenia z domu

Uruchomiona została nowa aplikacja eWoP, dzięki której rolnicy mogą składać przez Internet wnioski o wypłatę pomocy przyznanej na działania inwestycyjne i premiowe finansowane z budżetu PROW na lata 2014-2020. 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na modernizację gospodarstw rolnych (obszary A-D). Wnioski można składać do 20 września. 

Projekt ustawy o ochronie rolników przed nieuczciwymi praktykami handlowymi został złożony do Sejmu i czeka na pierwsze czytanie. 

piątek, 03 wrzesień 2021 09:12

Dofinansowanie dla nowych firm

Dofinansowanie dla nowych firm to popularna forma wsparcia oferowana przez urząd pracy. Ile wynosi w 2021 roku i kto może się o nie ubiegać? 

W ramach Polskiego Ładu, rząd myśli nad wprowadzeniem 3-procentowej składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Miałaby być ona jednak stopniowo podnoszona do 9%. 

piątek, 27 sierpień 2021 08:55

Polski Ład – samozatrudnieni stracą

Według ekspertów, w ramach Polskiego Ładu obciążenia podatkowe samozatrudnionych wzrosną o połowę. Rząd przyznał, że większość osób samozatrudnionych na zmianach straci. 

środa, 25 sierpień 2021 09:12

Bony na cyfryzację dla MŚP!

Już niedługo ruszy nowy program, w którym przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie na cyfryzację. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapowiedziała, że od 20 września ruszy nabór na dotację z działania 6.2 Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację!

Celem programu jest zapewnienie wsparcia finansowego dla MŚP na realizację działań mających na celu zwiększenie wykorzystania technologii cyfrowych, w tym na zakup lub licencjonowanie oprogramowania, rozwiązania cyfryzacyjnego, oraz do wdrożenia cyfryzacji i dostosowania modelu działalności w wyniku pandemii koronawirusa. Przewidziana pula środków dla konkursu wynosi: 110 mln zł.

 

Kto może starać się o dofinansowanie?

O dofinansowanie w ramach działania 6.2: Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu całej Polski. Niemniej jednak preferowane będą branże, które szczególnie ucierpiały przez pandemię COVID-19.

 

Na jaki cel można przeznaczyć fundusze z programu?

Środki można przeznaczyć między innymi na zakup usług programistycznych lub licencji w celu opracowania lub wprowadzenia rozwiązania cyfryzacyjnego, zakup środków trwałych, w tym maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego jak również usług doradczych (w tym branżowych, technologicznych, biznesowych, prawnych) lub szkoleniowych powiązanych z rozwojem cyfryzacji w firmie. Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu to 60 tys. PLN.

 

Rozpoczęcie naboru wniosków będzie trwać od 20 września 2021 i potrwa do 20 października 2021 roku.

 

 

Źródło: www.eurolider.pl

Strona 1 z 23

Zapisz się do newslettera

Zapisz się i bądź na bieżąco. Atrakcyjne oferty usług i produktów. Lokalne wydarzenia, eventy, newsy!
*Podając swój email wyrażasz zgodę na przetwarzanie udostępnionego adresu na cele wysyłki wiadomości informacyjnych o promocjach, ofertach oraz aktualności na www.portalu-msp.pl

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
Rekordowe kredyty hipoteczne

Rekordowe kredyty hipoteczne

Ruszyła kampania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów „Policz i nie przelicz się”, której celem jest...

Przerwy w dostawie prądu w 2026 roku

Przerwy w dostawie prądu w 2026 roku

Za 5 lat grożą nam przerwy w dostawie prądu. Zapotrzebowanie na energię będzie rosło. Do...

Czy wzrosną podatki?

Czy wzrosną podatki?

Jak podkreśla Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB, w Polsce zaczęto dyskutować o podwyżce podatków. Zapowiedziano...

Najnowsze oferty

Grafik do współpracy

Grafik do współpracy

W związku z rozwojem poszukujemy do współpracy ZDALNEJ grafika z ciekawym portfolio.Jesteśmy małą agencją reklamową działającą w Wielkopolsce. Prosimy o przesyłanie...

Sylwetki

  • 1
  • 2
  • 3
Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło jest mamą dwójki dzieci, która perfekcyjnie łączy pracę z życiem prywatnym.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Od dziecka jest związana ze sceną. W dzieciństwie bardziej interesowała ją muzyka, obecnie występuje jako bizneswoman, dziennikarka oraz trener biznesu...

Magda Stawska - zawód to jej pasja

Magda Stawska - zawód to jej pasja

  Magda Stawska, czyli kobieta z misją, jaką jest osiągać i realizować swój potencjał. Praktyk i teoretyk zarządzania, doświadczona menedżerka z...

Rolnicze newsy

  • 1
  • 2
  • 3
NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

NABÓR wniosków o premie na rozpoczęcie d…

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że od 15.10.2018 do 13.11.2018 można składać wniosek na...

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy nie mogą sprzedawać plonów!

Przez zakaz handlu w niedzielę rolnicy n…

Zakaz handlu w niedzielę objął także rolników. Swoich zbiorów w ten dzień nie mogą sprzedawać...

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na bardziej ekologiczną żywność

Nowa reforma systemu rolnictwa - Plan na…

Reforma rolnictwa ekologicznego w UE spowodowała ujednolicenie przepisów, z których niektóre wprowadzono ponad 20 lat...